top of page

pá 20. 10.

|

Praha 2

Po stopách domorodců Kogi a Wiwa sami k sobě

Přednáška a sdílení Moniky Michaelové, která dva roky provázela domorodé mamos Kogi a Wiwa po místech mimořádného významu naší země. Co nám domorodí lidé v naší zemi ukázali? Jaká místa a jakým způsobem k nám promlouvají? Říkají, co ještě nevíme? Co potřebují oni od nás? A naše krajina?

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Po stopách domorodců Kogi a Wiwa sami k sobě
Po stopách domorodců Kogi a Wiwa sami k sobě

Místo a čas

20. 10. 2023 18:30 – 21:30

Praha 2, Karlovo nám. 319/3, 120 00 Praha 2-Nové Město, Česko

Více o setkání

Co nám domorodí lidé v naší zemi ukázali? Jaká místa a jakým způsobem k nám promlouvají? Říkají, co ještě nevíme? Co potřebují oni od nás? A naše krajina?

Toto setkání je prostorem pro sdílení, otázky a odpovědi, společné nahlédnutí vlastní cesty a inspiraci.

Projdeme si v mapě místa, která jsme společně s domorodými lidmi v České republice navštívili a podíváme se na to, čím jsou pro naši zemi důležitá i jaké jsou možnosti o ně pečovat. Šumavská jezera, Boubín, menhiry na Javorníku, Říp, České Středohoří, Trosky, Ještěd, Levý hradec, Křivoklát, Beskydy, Hranická propast, Jeseníky a další místa.

Monika Michael "Má cesta s domorodci začala na podzim roku 2010, kdy jsem se vydala za voláním hlasu země s přáním najít lidi, kteří žijí jednoduchý a šťastný život v souladu s přírodou. Potkala jsem Kogi v horách Sierra Nevada, kteří mně přijali jako svou ztracenou sestru. Měla jsem štěstí, protože jsem ještě zažila původní kulturu v její čistotě. V roce 2016 se zrodila kulturní výměna mezi rodinami kmenů žijících v horách Sierra Nevada a lidmi, kteří obnovují tradiční život a péči o krajinu v naší zemi. Od té doby Nadační fond Mosty - Puentes tvoří a živí proměňující se citlivé spojení."

Kogi, Wiwa a Arhuaco jsou tři kmeny z hor Sierra Nevada v Kolumbii, které žijí v rovnováze s přírodou. Své území nazývají srdcem a centrem původního vědění světa. Říká se také, že předávají moudrost Matky Země. Dle jejich pohledu u nás žijí lidé s otevřeným srdcem a naše území je klíčovým pro celý kontinent. (viz. film Aluna)

Organizační informace

Začínáme v 18:30. Doporučujeme přijít dříve. Prostor bude přístupný od 18:10.

Orientační čas setkání 2,5 –  3 hodiny podle počtu otázek.

Kontaktní osoba: Petr Bartal, 604 539 415

Cena: Doporučený příspěvek za setkání je formou daru 300 Kč. Pokud si můžete dovolit darovat více, vaší podporu s vděčností přijímáme.

Výtěžek z akce (po odečtení nákladů na organizaci) půjde Nadačnímu fondu Mosty Puentes, který peníze použije jako vklad pro odkup pozemků na významných místech České Republiky a rozvoj krajinné práce v naší zemi. .

Tento večer je organizovaný společně s Nadačním fondem Mosty Puentes.

Na setkání bude také Dobrošop nadačního fondu Mosty - Puentes, kde si můžete vybrat rukodělné výrobky a formou finančního daru za dar díla obohatit sebe i tvůrce a přispět na práci, kterou s Kogi dlouhodobě děláme u nás v ČR. Naši tvůrci přidali celou řadu výrobků, knih a kreseb. Také budou k zakoupení peříčkové náušnice z Ptačího ateliéru Moniky Michaelové.

Share this event

bottom of page